DEVA İK VİZYONUMUZ

DEVA'ya, girişimci, yenilikçi, proaktif, şeffaf, performans ve verimlilik odaklı bir bakış açısı kazandırabilmek amacıyla değişimin öncüsü olmak,

DEVA'da, fark yaratan, en yetkin ve üstün nitelikli iş gücünü istihdam etmek,

Şirketimiz stratejileri doğrultusunda,İnsan Kaynakları stratejileri geliştirmek ve çalışanlarımıza, etkin ve  modern İnsan Kaynakları uygulamalarını sunmak, çalışanlarımızın kurum değerlerini sahiplenmesini sağlamak,

Şirketimizin büyüme ve karlılığına katkıda bulunacak, yetenekli, kalifiye ve performansı yüksek insan kaynağına yatırım yaparak kişisel ve profesyonel  gelişimlerini sağlamak.

DEVA  İK MİSYONUMUZ

İlaç sektörünün öncü kuruluşlarından olan şirketimizi, İnsan Kaynakları uygulamaları, yetkin  çalışan profili, çalışanına verdiği değer ve çalışma prensiplerinin de katkısı ile DEVA’nın, ilaç sektörünün en çok tercih edilen firması olmasını sağlamaktadır.

DEVA AMAÇLARIMIZ

Amacımız, İnsan Kaynakları uygulamaları, yetkişn çalışan profili, çalışanına verdiği değer ve çalışma prensiplerinin de katkısı ile DEVA'nın kısa vadede ilaç sektörünün en çok tercih edilen ilk üç firmasından biri olmasını sağlamaktadır.

Burada sağlanan katma değer ile uzun vadede DEVA'yı tüm sektörler arasında tercih edilen ilk 10 firmadan biri haline getirmek ise stratejik hedefimizdir.

DEVA DEĞERLERİMİZ

• Zorluklara karşı dayanıklılık
• Sorumluluk üstlenmek
• Değişime ve gelişime açıklık
• Güvenilirlik
• İnsan odaklılık
• Takım çalışması

 

DEVA İK SÜREÇLERİMİZ

İşe Alım Uygulamalarımız

Kurumlarda fark yaratanın “çalışanlar”  olduğu gerçeğinden yola çıkarak, seçme ve yerleştirme süreci, oluşturulan stratejiler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. İşe alım süreçlerinde, pozisyona en uygun adayı en etkin yöntemle bulabilmek amacıyla farklı uygulamalar söz konusu olabilmektedir. 

Bu çerçevede; kişilik testleri, genel yetenek testleri, yabancı dil testleri, yetkinlik bazlı mülakat ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları kullanılan yöntemler arasındadır.

DEVA’da Staj

Yaz dönemi süresince staj zorunluluğu olan Üniversite öğrencilerine ve kış döneminde Meslek Lisesi öğrencilerine, almış oldukları teorik bilgileri uygulama ortamı sunarak iş hayatına hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla staj imkanı tanınmaktadır. 

Gelen başvurular arasından staj için uygun bulunan adaylar, yapılandırılmış grup mülakatına davet edilmekte ve olumlu bulunan adaylara görev yapmak istedikleri bölümler de göz önünde bulundurularak; DEVA Holding Genel Müdürlük ve Üretim Tesislerinde staj yapma imkanı sunulmaktadır.

Kariyer Yönetimi

Terfilerde, iç kaynaklara öncelik verilmekte ve iç adayların Role Play, Vaka Çalışması, Yapılandırılmış Mülakat Tekniklerini kapsayan Değerlendirme Merkezi uygulamalarıyla uygun görevlere atanabilmesine imkan tanınmaktadır.

Eğitim ve Gelişim

Şirketimiz, “eğitim”i  çalışana yapılan en önemli  yatırım olarak değerlendirmektedir.. 
Çalışanların hem mesleki bilgi ve becerilerini artırmak, hemde kişisel yetkinliklerini geliştirmek amacıyla yoğun eğitimler verilmektedir.Eğitim ihtiyaçlarının tespit edilmesinde ;pozisyona uygun olarak uygulanan test ve envanterler,yönetici değerlendirmeleri ve çalışanlarının talepleri dikkate alınmaktadır. .Eğitimlerde amaç spesifik iş ihtiyaçlarına cevap vermek vemevcut performansı  artırarak iş başında ölçülebilir, gözlemlenebilir (olumlu gelişmeler  yaratmaktır.

DEVA SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ

 

Şirket içi iletişimi ve çalışan motivasyonunu artırmak,ortak sosyal paylaşım alanları yaratmak  amacıyla oldukça yoğun katılımlı; spor turnuvaları, şirket kuruluş yıldönümü ve yeni yıl kutlamaları, piknik organizasyonu,resim yarışması v.b. çalışanlarımıza ve çocuklarına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca Genel Müdürlük Binamız'da tüm çalışanların kullanımına açık, son teknoloji ile düzenlenmiş bir spor salonu bulunmaktadır.

DEVA ÇALIŞMA KOŞULLARIMIZ

Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerimiz; Genel Müdürlük için; haftada 5 gün 07:30-17:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Üretim tesislerimizde ise koşullar gereği farklı çalışma saatleri uygulanmaktadır.

Personel Servisi

Genel Müdürlük ve Üretim Tesislerimiz'de personel servisi imkanımız bulunmaktadır.

Sağlık Yardımı

Çalışanlarımızı kapsayan hayat sigortası ile isteğe bağlı özel sağlık sigortası ve uygulamamız bulunmaktadır.

Yemek

Genel Müdürlük ve Üretim Tesisleri'nde görev yapan çalışanlarımız, aynı lokasyonda bulunan yemekhanelerde öğle yemeği imkanından yararlanabilmektedirler. Saha çalışanlarımıza ise yemek kartı verilmektedir.

DEVA PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ

DEVA Holding genelinde,çalışanların performanslarını sistematik bir şekilde belirlemek ve geliştirmek için değerlendirme, kariyer ve görev planlama sürecini kapsayan DEVA Performans Yönetimi Sistemi uygulanmaktadır. DEVA Holding Performans Değerlendirme Sistemi, Kurum Değerleri ve İş Hedefleri değerlendirme modellerinin birleşmesi ile ortaya çıkan bir performans yönetim sistemidir. Performans Yönetimi Sistemi, şirket hedeflerinin çalışanlara indirgenerek, çalışanların şirket hedefleri doğrultusunda bireysel hedeflerinin belirlenmesi, performanslarının izlenmesi, değerlendirilmesi, gelişim ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve kariyer planlama sürecine ait yapılan işlemlerin tümüdür.

DEVA SIKÇA SORULAN SORULAR

DEVA Holding’e nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

DEVA Holding ve iştiraklerinde, iş başvuruları www.kariyer.net üzerinden alınmaktadır. Aynı zamanda www.DEVA.com.tr web sayfası üzerinden açık pozisyonlarımıza ulaşabilir ve niteliklerinize uygun bulduğunuz pozisyonlarımıza başvuru yapabilirsiniz.

Hangi pozisyonlarınızda açık var?

İşe alımı yapılan pozisyonlarımıza ulaşmak için tıklayın

DEVA’da staj imkanı var mıdır?

Yaz dönemi süresince staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerine ve kış döneminde meslek lisesi öğrencilerine, almış oldukları teorik bilgileri uygulama ortamı sunarak iş hayatına hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla staj imkanı tanınmaktadır.

Yaz dönemi stajyer seçimi için Nisan ayında www.kariyer.net adresinde “Yaz Dönemi Stajyer” ilanımız yayınlanmaktadır. Bu ilana gelen başvurular arasından staj için uygun bulunan ve staj zorunluluğu bulunan adaylar, yapılandırılmış grup mülakatına davet edilmekte ve olumlu bulunan adaylara görev yapmak istedikleri bölümler de göz önünde bulundurularak; DEVA Holding Genel Müdürlük ve Üretim Tesislerinde staj yapma imkanı sunulmaktadır.

Stajlar ne kadar sürer?

Lise öğrencilerine Eylül-Haziran ayları arasında, üniversite öğrencilerine ise Haziran-Eylül ayları arasında staj imkanı tanınır. Lise öğrencilerine yönelik kış dönemi stajları bir yıl içerisindeki eğitim dönemi boyunca DEVAm etmekte, üniversite öğrencilerine yönelik yaz dönemi stajları ise projelerin yoğunluğuna, bölümlerin ihtiyaçlarına ve öğrencilerin isteklerine bağlı olarak bir ya da birkaç ay sürebilmektedir.

İş başvurusu yaptıktan sonra süreç nasıl ilerliyor?

İş başvuruları alındıktan sonra uygun adaylar İnsan Kaynakları tarafından görüşmeye davet edilir. Bu aşamada pozisyona bağlı olarak çeşitli sınav ve kişilik testleri uygulanır. İlk görüşmede olumlu bulunan adaylar ikinci aşamada bölüm yöneticilerine yönlendirilir.

İş başvuruma olumlu ya da olumsuz geri dönüş alabilecek miyim?

Tüm iş başvurularına olumlu ya da olumsuz geri dönüşler telefonla ya da www.kariyer.net üzerinden - yapılmaktadır.

DEVA’da eğitim imkanları nelerdir?

DEVA Holding saha kadrosu, mavi yaka ve beyaz yakalı çalışanlar için pozisyona bağlı son derece geniş kapsamlı eğitim programları hazırlamaktadır.

DEVA AÇIK POZİSYONLAR